Overview

Office Administrator Jobs in Piraeus, Attiki, Greece at ELECTRICA S.A.

Title: Office Administrator

Company: ELECTRICA S.A.

Location: Piraeus, Attiki, Greece

Η εταιρείαELECTRICA Α.ΕζητάOffice Administrator

Περιγραφή θέσης

Η θέση αφορά υποστηρικτικό ρόλο σε καθημερινές εργασίες, με σκοπό την σωστή λειτουργία του γραφείου.

Τηλεφωνική εξυπηρέτηση πελατών / προμηθευτών

Διαχείριση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας / εισερχόμενης και εξερχόμενης επικοινωνίας, έγγραφης και αρχείων

Γραμματειακή και διοικητική υποστήριξη

Συντονισμός και οργάνωση καθημερινών ενεργειών

Συνεργασία και διασύνδεση των τμημάτων της εταιρείας

Οργάνωση και προετοιμασία συναντήσεων, εκθέσεων, μετακινήσεων

Διαχείριση ραντεβού και ημερολογίων

Διεκπεραίωση εκκρεμοτήτων και follow up

Αρχειοθέτηση και οργάνωση γραφείου

Διαχείριση κι ενημέρωση εταιρικών κοινωνικών δικτύων

Συντήρηση αρχείου πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

Απολυτήριο Λυκείου / Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ (προαιρετικά)

Άριστη Γνώση Αγγλικών

Πολύ καλή γνώση MS Office και χειρισμού κοινωνικών δικτύων

3ετής τουλάχιστον προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

Άνεση στην επικοινωνία και άριστη γνώση προφορικού και γραπτού λόγου

Εργατικότητα και ομαδικό πνεύμα

Διαπραγματευτικές ικανότητες

Η εταιρεία προσφέρει

Ευχάριστο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον

Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών

Εργασία πλήρους απασχόλησης

Δυνατότητα εξέλιξης

Upload your CV/resume or any other relevant file. Max. file size: 800 MB.